Opět je tu sezóna klíšťat

Z našich informací od Vás víme, že se již objevila první klíšťata. Proto se blíží čas ochránit Vaše čtyřnohé kamarády před jejich napadením. Je mnoho způsobů jak zabránit napadení Vašeho zvířete, ale v současné době máme nejlepší zkušenosti s aplikaci tablet (Bravecto, NexGard,..., viz. níže). Novinkou pro tento rok je Spot On (Bravecto) – kapka mezi lopatky. S případným výběrem preparátu Vám rádi pomůžeme.

Přípravky které v naší ordinaci nejčastěji používáme:

Bravecto tbl. pro psy
Je ochucená tableta která ochrání vaše psy před blechami a klíšťaty po dobu 3 měsíců. Díky tříměsíční účinnosti přeruší životní cyklus blech, které kladou vajíčka do postelí, sedaček, koberců ve Vašich bytech. Dá se podávat i gravidním a kojícím fenám a stěňatům od osmi týdnů věku. Je bezpečná pro Vás i Vaše děti, protože působí zevnitř, takže účinná látka nepřijde do kontaktu s dětmi ani s Vámi. Koupání Vašeho mazlíčka nemá žádný vliv na snížení účinku tablety.

Bravecto spot on pro psy
Účinek i doba působení je stejná jako u tablety, jiný je způsob aplikace. Bravecto spot on je roztok pro nakapání na kůži. Vlhká kůže-po aplikaci přípravku nedávno ošetřeného zvířete může být mírně dráždivá pro kůži, nebo oči člověka. Je třeba vyvarovat se kontaktu s místem aplikace, dokud není místo aplikace suché, proto se doporučuje přípravek nakapat zvířeti večer. V den podání preparátu by ošetřená zvířata neměla spát se svým majitelem v jedné posteli, obzvláště ne s dětmi.

Bravecto spot on pro kočky
Na rozdíl od ostatních preparátů působí proti blechám a klíšťatům po dobu až 12 týdnů. Proto je preparátem volby u venkovních koček a u koček s alergií na bleší kousnutí.

Blechy na zvířeti usmrcuje do 12 hodin od nakapání na srst. Nejčastějším nežádoucím účinkem roztoku pro nakapání na kůži je mírná krátkodobá kožní reakce v místě aplikace, jako je zarudnutí a svědění, nebo vypadávání chlupů.Bravecto není vhodné pro koťata mladší 11 týdnů nebo u koček s hmotností nižší 1,2 kg.Bravecto je možné podat i březím a kojícím samicím.

Nex Gard tbl. pro psy
Ochucená žvýkací tableta pro psy, hubící blechy po dobu 5 týdnů a klíšťata po do 4 týdnů. Možnost podávání tablety od 8 týdnů věku a hmotnosti minimálně 2 kg.

Vectra 3D pro kočky
Roztok pro nakapání na kůži.
Tento veterinární léčivý přípravek zabíjí blechy (Ctenocephalides felis) na napadených kočkách a zabraňuje dalšímu napadení po dobu jednoho měsíce. Také zabraňuje množení blech tím, že inhibuje vývoj dospělců z vajíček blech nakladených v prostředí kočky po dobu 3 měsíců. Nepoužívat u koček a koťat s hmotností nižší než 0,6 kg.

Comfortis tablety
Žvýkací ochucená tableta proti blechám pro psy a kočky, účinnost 4 týdny Možnost podávání od stáří 14 týdnů.

Broadline pro kočky spot-on
Aplikátor s účinnou látkou se aplikuje jedním stiskem mezi lopatky Spektrum ochrany proti blechám, klíšťatům, oblým červům (škrkavky, měchovci, dirofilárie, hlísti močového měchýře) a plochým červům (tasemnice rodu Dipylidum, Taenie, Echinococcus). Podávání koťatům od 7 týdnů věku. Doba účinnosti jeden měsíc.